Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 69

7 MULBERRY LN

Owner: SCHARF, BENJAMIN; KLUGLEIN, NICOLE M

Assessed value

$365,400

$281,680 bldg

Acreage

1.53 ac

$238,824 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 9, 2021

    SCHARF, BENJAMIN

    Bk/Pg 1226/892

    $520,000
  2. Nov 19, 1993

    COLLETTI ROBERT M +

    Bk/Pg 0482/0716

    $184,000
  3. Jan 4, 1993

    MAZZO COSIMO

    Bk/Pg 0464/0861

    $40,000
  4. May 29, 1992

    NEW MILFORD SAVINGS BANK

    Bk/Pg 0452/0460

More on Mulberry Ln

View source assessor card