Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 85

5 RIDGE CREST DR

Owner: KAUFMAN IRA M + GAIL N L/U; KAUFMAN FAMILY 2022 IRREV TR

Assessed value

$411,510

$305,830 bldg

Acreage

1.96 ac

$209,954 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 29, 2022

    KAUFMAN IRA M + GAIL N L/U

    Bk/Pg 1248/520

  2. Mar 23, 2016

    KAUFMAN IRA M + GAIL N

    Bk/Pg 1125/0359

  3. Dec 3, 1998

    KAUFMAN IRA M + GAIL N

    Bk/Pg 0598/0614

    $236,900
  4. Dec 17, 1997

    LOPES CESAR M + NARCISO JOAQUIM

    Bk/Pg 0571/0254

  5. May 2, 1996

    HAVASI VILMOS

    Bk/Pg 0535/0528

More on Ridge Crest Dr

View source assessor card