Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 87

7 CREST LN

Owner: TRANQUILLI DAVID V + CYNTHIA L

Assessed value

$322,400

$223,790 bldg

Acreage

1.84 ac

$175,217 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 22, 1997

    TRANQUILLI DAVID V + CYNTHIA L

    Bk/Pg 0571/0676

    $166,000
  2. Nov 30, 1993

    KEENAN DAVID B & LI-LIAN LIM

    Bk/Pg 0483/0193

    $172,500

More on Crest Ln

View source assessor card