Skip to main content

Parcel · Map 38 · Lot 8 · Unit A

6 RODNEY LN

Owner: BOSCHETTO ALAN R; MATTHEWS KELSEY A

Assessed value

$503,230

$386,330 bldg

Acreage

3.87 ac

$130,034 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 21, 2024

    BOSCHETTO ALAN R

    Bk/Pg 1277/450

    $695,000
  2. Apr 5, 2001

    FAIRCHILD GORDON E + ELEANOR M

    Bk/Pg 0661/0038

    $50,000
  3. Dec 30, 1993

    HARRIS GEORGE G + VIVIAN W

    Bk/Pg 0485/0382

  4. Mar 3, 1989

    HARRIS GEORGE G + VIVIAN W

    Bk/Pg 0404/0480

More on Rodney Ln

View source assessor card