Skip to main content

Parcel · Map 39 · Lot 3

12 EVERGREEN LN

Owner: KLEPPIN STEVEN P + ALICIA M

Assessed value

$369,720

$268,870 bldg

Acreage

5.38 ac

$68,721 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 1, 2000

    KLEPPIN STEVEN P + ALICIA M

    Bk/Pg 0641/0076

    $285,000
  2. Jun 6, 1997

    THAYER RAYMOND E

    Bk/Pg 0559/0331

  3. May 16, 1997

    THAYER RAYMOND E

    Bk/Pg 0558/0026

  4. May 28, 1974

    THAYER RAYMOND E + URSULA T

    Bk/Pg 0232/0447

    $70,000

More on Evergreen Ln

View source assessor card