Skip to main content

Parcel · Map 40 · Lot 28

122 STILSON HILL RD

Owner: REID DIANA C

Assessed value

$568,520

$436,660 bldg

Acreage

3.69 ac

$154,070 / ac

Land use

101

R60

Year built

1900

1,152 sqft

Owner mailing

New Milford, CT

Building

Building photograph for 122 STILSON HILL RD
Style
Conventional
Year built
1900
Living area
1,152 sqft · 2.0 stories
Exterior
Vinyl Siding

Recorded sales

  1. Mar 10, 2008

    REID DIANA C

    Bk/Pg 0960/0513

  2. Nov 6, 2001

    SCHOEN EDSON W JR + REID DIANA C

    Bk/Pg 0683/0360

    $245,000
  3. Aug 22, 2001

    GREENWICH CAPITAL FINANCIAL PRODUCTS INC

    Bk/Pg 0676/0008

  4. Dec 30, 1998

    BRUCE ROBERT LTD LLC

    Bk/Pg 0600/0649

  5. May 29, 1998

    BRUCE ROBERT LLC

    Bk/Pg 0582/0961

    $228,000

More on Stilson Hill Rd

View source assessor card