Skip to main content

Parcel · Map 40 · Lot 71 · Unit B

346 KENT RD

Owner: NOAM ELI + STROSSEN NADINE

Assessed value

$496,220

$295,680 bldg

Acreage

7.89 ac

$62,892 / ac

Land use

101W

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 20, 2008

    NOAM ELI + STROSSEN NADINE

    Bk/Pg 0961/0401

    $1,100,000
  2. Mar 20, 2008

    WIGLER SUSAN A AKA AMBROSE SUSAN F

    Bk/Pg 0961/0397

  3. Jun 30, 1998

    WIGLER LESTER + SUSAN A

    Bk/Pg 0585/0878

    $780,000
  4. Feb 4, 1985

    LEONARD F ELLIOT

    Bk/Pg 0324/0825

More on Kent Rd

View source assessor card