Assessed value
$279,300
$209,650 bldg
Acreage
1.84 ac
$151,793 / ac
Land use
101
R60
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Dec 26, 2025
— LARSON JANIE
Bk/Pg 232/209
May 16, 1974
— LARSON BRUCE C + JANIE F
Bk/Pg 0232/0209
Assessed value
$279,300
$209,650 bldg
Acreage
1.84 ac
$151,793 / ac
Land use
101
R60
Year built
—
New Milford, CT
Dec 26, 2025
— LARSON JANIE
Bk/Pg 232/209
May 16, 1974
— LARSON BRUCE C + JANIE F
Bk/Pg 0232/0209