Skip to main content

Parcel · Map 42 · Lot 19

357 WELLSVILLE AVE

Owner: LEWIN JAY + CHAPPUIS MARGARET M

Assessed value

$280,160

$239,960 bldg

Acreage

47.44 ac

$5,906 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 4, 2021

    LEWIN JAY + CHAPPUIS MARGARET M

    Bk/Pg 1226/609

  2. Apr 10, 2018

    LEWIN JAY + CHAPPUIS MARGARET M

    Bk/Pg 1160/1112

  3. Apr 3, 2018

    J I I M LLC

    Bk/Pg 1160/0693

    $250,000
  4. Dec 5, 2002

    SAN P HOMES INC

    Bk/Pg 0729/0664

    $795,000
  5. Aug 8, 2001

    WELLS RICHARD + JOAN

    Bk/Pg 0674/0618

More on Wellsville Ave

View source assessor card