Skip to main content

Parcel · Map 42 · Block 4 · Lot 33

8 SANTA LN

Owner: GREENWOOD KELLIE J

Assessed value

$295,890

$218,610 bldg

Acreage

1.07 ac

$276,533 / ac

Land use

107

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 1, 2017

    GREENWOOD KELLIE J

    Bk/Pg 1154/0840

    $250,000
  2. Nov 1, 2017

    KRASKY COLLEEN EST OF

    Bk/Pg 1154/0839

  3. Dec 15, 2015

    KRASKY COLLEEN EST OF

    Bk/Pg 1121/0622

  4. May 30, 2003

    KRASKY COLLEEN

    Bk/Pg 0757/1088

    $284,000
  5. Jul 7, 1994

    PRATT DONNA M

    Bk/Pg 0498/0070

More on Santa Ln

View source assessor card
8 SANTA LN — New Milford Land Records