Skip to main content

Parcel · Map 43 · Block 3 · Lot 92

22 HOWLAND RD

Owner: WATKINS RANDALL S + LAURA SANGER

Assessed value

$273,770

$178,430 bldg

Acreage

4.7 ac

$58,249 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 4, 2017

    WATKINS RANDALL S + LAURA SANGER

    Bk/Pg 1145/1188

  2. Jun 4, 2004

    WATKINS RANDALL S

    Bk/Pg 0816/0655

  3. Aug 31, 1994

    WATKINS RANDALL S + LINDA A

    Bk/Pg 0501/0676

    $119,000
  4. Jul 6, 1994

    BLAZUSIAK JANINA

    Bk/Pg 0497/0954

  5. Dec 29, 1993

    BLAZUSAIK JANINA

    Bk/Pg 0485/0233

More on Howland Rd

View source assessor card