Skip to main content

Parcel · Map 44 · Lot 29

3 LINDEN TREE RD

Owner: MCNULTY THOMAS J IV + MAURA E

Assessed value

$350,280

$255,850 bldg

Acreage

1.47 ac

$238,286 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 3, 2002

    MCNULTY THOMAS J IV + MAURA E

    Bk/Pg 0717/0003

    $355,000
  2. Sep 3, 2002

    CENDENT MOBILITY FINANCIAL CORPORATION

    Bk/Pg 0717/0001

    $355,000
  3. Jun 27, 1996

    BREWER EDWARD DANIEL JR +

    Bk/Pg 0539/0204

    $229,500
  4. Jan 10, 1992

    OCCHINO ANTHONY + JANET ELAINE

    Bk/Pg 0446/0234

    $220,000
  5. Jan 10, 1992

    PRESCOTT HOMES INC

    Bk/Pg 0446/0233

    $65,000

More on Linden Tree Rd

View source assessor card