Skip to main content

Parcel · Map 44 · Lot 37 · Unit 1

7 PRISCILLA LN

Owner: PFEIFER JUSTIN M + JENNIFER

Assessed value

$454,140

$326,200 bldg

Acreage

17.29 ac

$26,266 / ac

Land use

101

R60/R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 3, 2024

    PFEIFER JUSTIN M + JENNIFER

    Bk/Pg 1278/57

  2. Feb 13, 2015

    PFEIFER JUSTIN M

    Bk/Pg 1106/0785

  3. Dec 5, 2013

    PFEIFER JUSTIN M + PETER G

    Bk/Pg 1087/0710

    $525,000
  4. Dec 3, 2012

    SMITH LAWRENCE M

    Bk/Pg 1064/0494

  5. May 6, 2002

    SMITH LAWRENCE M

    Bk/Pg 0703/0824

View source assessor card