Skip to main content

Parcel · Map 45 · Lot 12 · Unit 3

5 SILVER BIRCH RD

Owner: GARCIA WILLIAM XAVIER LEON

Assessed value

$516,600

$423,430 bldg

Acreage

1.96 ac

$263,571 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 15, 2024

    GARCIA WILLIAM XAVIER LEON

    Bk/Pg 1280/935

    $818,484
  2. May 31, 2023

    LC CONSTRUCTION + INVESTMENT LLC

    Bk/Pg 1261/32

    $71,000
  3. May 4, 1995

    WOODS HILARY R

    Bk/Pg 0514/0192

    $55,000
  4. Jun 2, 1992

    LIVING DESIGN CONSTRUCT CORP

    Bk/Pg 0453/0615

More on Silver Birch Rd

View source assessor card