Skip to main content

Parcel · Map 47 · Lot 2

14 STILSON LN

Owner: VUOTTO ROBERT J; VUOTTO CAPURRO ROSEANN E

Assessed value

$473,480

$334,950 bldg

Acreage

4.24 ac

$111,670 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 4, 2025

    VUOTTO ROBERT J

    Bk/Pg 1291/472

    $735,000
  2. Apr 29, 2022

    LAMBERT WILLIAM A

    Bk/Pg 1243/816

    $660,000
  3. Nov 20, 2001

    ASH LAWRENCE + PAMELA K

    Bk/Pg 0684/1038

  4. Nov 20, 2001

    ASH PAMELA K

    Bk/Pg 0684/1037

  5. Jan 7, 1998

    KLEPPIN PAMELA

    Bk/Pg 0572/0580

    $140,000

More on Stilson Ln

View source assessor card