Skip to main content

Parcel · Map 47 · Lot 30

11 ELENA CT

Owner: MORALES JOSE + PERLA

Assessed value

$325,780

$242,270 bldg

Acreage

1.84 ac

$177,054 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 25, 2017

    MORALES JOSE + PERLA

    Bk/Pg 1145/0476

    $254,700
  2. Sep 19, 2016

    FEDERAL HOME LOAN MORTGAGE CORPORATION

    Bk/Pg 1134/0710

  3. Jun 10, 2016

    HSBC BANK USA NA

    Bk/Pg 1129/0016

  4. Aug 16, 2011

    JONES DEAN A

    Bk/Pg 1035/0490

  5. Nov 25, 2003

    JONES DEAN A + ROSEANNE M

    Bk/Pg 0790/0721

    $329,000

More on Elena Ct

View source assessor card