Skip to main content

Parcel · Map 47 · Lot 32

15 ELENA DR

Owner: HENKEL JOHN ERICH

Assessed value

$346,150

$252,840 bldg

Acreage

2.89 ac

$119,775 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 10, 1995

    HENKEL JOHN ERICH

    Bk/Pg 0514/0502

    $222,000
  2. Aug 20, 1992

    SACHETTI WILLIAM + JUDITH ANN

    Bk/Pg 0457/0431

More on Elena Dr

View source assessor card