Skip to main content

Parcel · Map 48 · Lot 57

1 VISTA DR

Owner: WALDRON ELIZABETH D EST OF

Assessed value

$360,150

$277,340 bldg

Acreage

1.43 ac

$251,853 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 28, 2026

    WALDRON ELIZABETH D EST OF

    Bk/Pg 1302/443

  2. Sep 11, 2025

    WALDRON ELIZABETH D EST OF

    Bk/Pg 1293/110

  3. Aug 9, 2018

    WALDRON ELIZABETH D

    Bk/Pg 1166/0608

  4. Nov 9, 2017

    WALDRON ELIZABETH D

    Bk/Pg 1155/0137

  5. Oct 21, 1991

    WALDRON GORDON D + ELIZABETH D

    Bk/Pg 0443/0149

    $204,000

More on Vista Dr

View source assessor card