Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 24

17 LONG MTN RD

Owner: HEALY JOHN J + KATHRYN B

Assessed value

$374,780

$285,600 bldg

Acreage

1.03 ac

$363,864 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 11, 1990

    HEALY JOHN J + KATHRYN B

    Bk/Pg 0420/0246

    $242,500

More on Long Mtn Rd

View source assessor card