Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 73

39 PAPER MILL RD

Owner: PESANO PETER + NATALIE

Assessed value

$289,660

$172,480 bldg

Acreage

3.07 ac

$94,352 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 8, 2025

    PESANO PETER + NATALIE

    Bk/Pg 1287/385

    $415,000
  2. May 8, 2025

    STELLING JESSICA EST OF

    Bk/Pg 1287/384

  3. Jan 27, 2025

    STELLING JESSICA EST OF

    Bk/Pg 1283/480

  4. Dec 16, 2024

    STELLING JESSICA EST OF

    Bk/Pg 1282/198

  5. Nov 29, 2021

    STELLING, JESSICA

    Bk/Pg 1234/986

    $345,855

More on Paper Mill Rd

View source assessor card