Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 114 · Unit 3

7 COUNTRY FARM LN

Owner: CORSO LEONARD P + JAMIE P

Assessed value

$335,370

$243,810 bldg

Acreage

1.14 ac

$294,184 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 5, 2003

    CORSO LEONARD P + JAMIE P

    Bk/Pg 0777/0799

    $335,000
  2. Sep 3, 1998

    KOZAN NORMAN R II +

    Bk/Pg 0591/0076

  3. May 18, 1998

    KOZAN NORMAN R II +

    Bk/Pg 0582/0030

    $217,000
  4. Aug 16, 1996

    ZIRBEL DOUGLAS A

    Bk/Pg 0542/0927

    $187,500
  5. Oct 9, 1991

    SAN P HOMES INC

    Bk/Pg 0442/0790

More on Country Farm Ln

View source assessor card