Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 121

14 COOPERS LN

Owner: WOODCOCK SCOTT + MAUREEN LIVING TRUST L/U; BREECE MANDY M

Assessed value

$308,980

$229,670 bldg

Acreage

1.28 ac

$241,391 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

14 COOPERS LN NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Mar 18, 2026

    WOODCOCK SCOTT + MAUREEN LIVING TRUST L/U

    Bk/Pg 1300/642

  2. Jan 22, 2026

    WOODCOCK SCOTT J + MAUREEN M L/U

    Bk/Pg 1298/550

  3. Oct 13, 2022

    WOODCOCK, SCOTT J+MAUREEN M L/U

    Bk/Pg 1252/450

  4. Feb 10, 1983

    WOODCOCK SCOTT J + MAUREEN M

    Bk/Pg 0303/0538

More on Coopers Ln

View source assessor card