Skip to main content

Parcel · Map 49 · Lot 141

6 BAYBERRY LN

Owner: LECLAIR, JOHN + KATHY

Assessed value

$526,750

$436,310 bldg

Acreage

1.01 ac

$521,535 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 30, 2020

    LECLAIR, JOHN + KATHY

    Bk/Pg 1205/17

    $115,000
  2. Nov 29, 2016

    GARDNER CHRIS

    Bk/Pg 1138/0153

    $31,000
  3. Dec 23, 2014

    PITCHARD CHERYL L

    Bk/Pg 1104/1061

  4. Jul 27, 1978

    PITCHARD DAVID E + CHERYL L

    Bk/Pg 0267/0347

More on Bayberry Ln

View source assessor card