Skip to main content

Parcel · Map 7 · Lot 46

233 PUMPKIN HILL RD

Owner: ZIMMITTI ERIK P + CLARE E

Assessed value

$419,370

$328,230 bldg

Acreage

1.65 ac

$254,164 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 28, 2002

    ZIMMITTI ERIK P + CLARE E

    Bk/Pg 0692/0667

  2. Aug 31, 1999

    ZIMMITTI ERIK P + SHERMAN CLARE E

    Bk/Pg 0618/0633

    $220,000
  3. May 5, 1997

    STOCK JANICE P + MATTHEW R

    Bk/Pg 0557/0336

  4. Feb 13, 1997

    STOCK JANICE PAYNE

    Bk/Pg 0552/0338

  5. Jun 12, 1996

    PAYNE JANICE E

    Bk/Pg 0537/0917

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card