Skip to main content

Parcel · Map 7 · Lot 47

17 CEDAR VALE DR

Owner: FIORI, LAWRENCE J

Assessed value

$382,410

$284,830 bldg

Acreage

1.36 ac

$281,184 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 23, 2019

    FIORI, LAWRENCE J

    Bk/Pg 1180/592

  2. Jul 13, 2004

    FIORI LAWRENCE J + JACQUELINE L

    Bk/Pg 0822/0569

    $435,000
  3. Jun 24, 1999

    XU YIBO + YIMEI WANG

    Bk/Pg 0613/0194

    $274,900
  4. May 19, 1993

    WARD JACK + RHEA G

    Bk/Pg 0472/0163

    $229,025
  5. Jun 25, 1992

    MUSIAL CARL

    Bk/Pg 0454/0826

    $630,000

More on Cedar Vale Dr

View source assessor card