Skip to main content

Parcel · Map 49 · Block 2 · Lot 92

6 HEATHER CT

Owner: DONNELLY MICHAEL J + STEFANIE A WELLENS

Assessed value

$314,790

$229,740 bldg

Acreage

1.86 ac

$169,242 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 29, 2004

    DONNELLY MICHAEL J + STEFANIE A WELLENS

    Bk/Pg 0810/0654

    $320,000
  2. Oct 25, 1994

    MCCLARY DONALD S + BARBARA J

    Bk/Pg 0504/0768

    $170,000
  3. Jul 31, 1990

    MARKOVICH STEPHEN J + ANTOINETTE

    Bk/Pg 0425/0375

    $175,000

More on Heather Ct

View source assessor card