Skip to main content

Parcel · Map 50 · Lot 54

10 CHATFIELD RD

Owner: PHOTOPOULOS TIMOTHY E + AMY

Assessed value

$348,040

$265,160 bldg

Acreage

3.21 ac

$108,424 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 5, 2007

    PHOTOPOULOS TIMOTHY E + AMY

    Bk/Pg 0947/0541

    $384,000
  2. Apr 13, 2007

    DAVIS YOLA P + ROBERT H JR EST OF

    Bk/Pg 0934/0429

  3. Aug 8, 1978

    DAVIS ROBERT H JR + YOLA P

    Bk/Pg 0268/0016

More on Chatfield Rd

View source assessor card