Skip to main content

Parcel · Map 50 · Lot 131

11 STEPHANIE DR

Owner: ZIMMERMAN JOHN W + PATRICIA L

Assessed value

$413,140

$339,780 bldg

Acreage

1.54 ac

$268,273 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 16, 2005

    ZIMMERMAN JOHN W + PATRICIA L

    Bk/Pg 0863/0169

    $489,150
  2. Oct 19, 2004

    RICHARD GRACY BUILDERS LLC

    Bk/Pg 0835/0436

    $250,000
  3. Oct 19, 2004

    JEWISH CTR FOR COMMUNITY SERV

    Bk/Pg 0835/0434

  4. May 21, 1986

    BERKOWITZ ROBERT

    Bk/Pg 0345/0923

More on Stephanie Dr

View source assessor card
11 STEPHANIE DR — New Milford Land Records