Skip to main content

Parcel · Map 50 · Lot 151

19 BROOKVIEW LN

Owner: INGRAM SCOTT + ADRIENNE

Assessed value

$393,190

$300,090 bldg

Acreage

1.3 ac

$302,454 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 3, 2010

    INGRAM SCOTT + ADRIENNE

    Bk/Pg 1015/0857

    $359,000
  2. Sep 27, 1993

    SOTHERLAND LAURA H

    Bk/Pg 0479/0575

  3. Jul 31, 1991

    SOTHERLAND DALE L + LAURA H

    Bk/Pg 0440/0178

    $248,500
  4. Mar 26, 1991

    THOMAS HACKETT INC

    Bk/Pg 0433/0302

  5. May 27, 1986

    HACKETT THOMAS + HART KEVIN J

    Bk/Pg 0346/0108

More on Brookview Ln

View source assessor card