Skip to main content

Parcel · Map 8 · Lot 4

266 PUMPKIN HILL RD

Owner: DELSALTO FAMILY TRUST; % WILFRIDO FABRICIO DELSALTO TRUSTEE

Assessed value

$348,460

$267,120 bldg

Acreage

1.89 ac

$184,370 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

266 PUMPKIN HILL RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Mar 14, 2018

    DELSALTO FAMILY TRUST

    Bk/Pg 1159/0897

  2. Sep 4, 2007

    DELSALTO WILFRIDO W + MAGDELENA

    Bk/Pg 0947/0343

    $439,000
  3. Sep 4, 2007

    WEICHERT RELOCATION RESOURCES INC

    Bk/Pg 0947/0341

    $439,000
  4. Mar 23, 1994

    LIANG KIN NAM KENNETH + YEE VICKIE W

    Bk/Pg 0489/0898

    $243,900
  5. Jun 25, 1992

    MUSIAL CARL

    Bk/Pg 0454/0826

    $630,000

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card