Skip to main content

Parcel · Map 55 · Lot 23

76 ROOSTER TAIL HLW

Owner: CAROLAN, MATTHEW

Assessed value

$360,220

$272,230 bldg · $2,380 land

Acreage

4.2 ac

$85,767 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

Rooster Tail Hlw New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 15, 2021

    CAROLAN, MATTHEW

    Bk/Pg 1229/536

    $189,000
  2. Sep 15, 2021

    MROZINSKI, CHRISTINE 50%

    Bk/Pg 1229/533

    $189,000
  3. Dec 21, 2020

    MROZINSKI LEON EST OF + CHRISTINE

    Bk/Pg 1209/160

  4. Aug 1, 2018

    MROZINSKI LEON EST OF + CHRISTINE

    Bk/Pg 1166/0166

  5. Sep 26, 2001

    MROZINSKI LEON + CHRISTINE

    Bk/Pg 0679/0175

    $72,000

More on Rooster Tail Hlw

View source assessor card