Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 20 · Unit 2

5 BOULDER BROOK LN

Owner: FEDERLE KELLY

Assessed value

$329,910

$234,430 bldg

Acreage

2.8 ac

$117,825 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 19, 2009

    FEDERLE KELLY

    Bk/Pg 0989/0346

    $350,000
  2. Feb 4, 2005

    VIC NELSON ASSOCIATES INC

    Bk/Pg 0847/0979

    $525,000
  3. Jun 10, 1985

    WINECOFF CHARLES H +

    Bk/Pg 0329/0211

    $197,000
View source assessor card