Skip to main content

Parcel · Map 56 · Lot 110

2 CLARA LN

Owner: LAY ERICA T

Assessed value

$235,830

$164,360 bldg

Acreage

1.26 ac

$187,167 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 12, 2016

    LAY ERICA T

    Bk/Pg 1130/0997

    $225,000
  2. Aug 28, 2002

    FORNO MEGHAN E

    Bk/Pg 0716/0212

    $195,000
  3. Nov 17, 1992

    KREBS KENNETH W + LEEANNE E

    Bk/Pg 0462/0156

  4. Nov 17, 1992

    KREBS CLARA L

    Bk/Pg 0376/0294

More on Clara Ln

View source assessor card
2 CLARA LN — New Milford Land Records