Skip to main content

Parcel · Map 57 · Lot 125

101 PAPER MILL RD

Owner: FLAMAND MARIE C

Assessed value

$340,060

$243,040 bldg

Acreage

2.59 ac

$131,297 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 1, 2014

    FLAMAND MARIE C

    Bk/Pg 1096/1130

  2. Apr 19, 1996

    FLAMAND MARIE

    Bk/Pg 0534/0604

  3. Mar 6, 1995

    FLAMANDE BROWNE MARIE

    Bk/Pg 0510/0893

  4. Jul 30, 1976

    MICHALEK JOSEPH L

    Bk/Pg 0247/0246

More on Paper Mill Rd

View source assessor card
101 PAPER MILL RD — New Milford Land Records