Skip to main content

Parcel · Map 8 · Lot 88

39 GREEN VIEW RD

Owner: ZIMMERMAN, EVA BERMUDEZ

Assessed value

$436,910

$309,750 bldg

Acreage

5.6 ac

$78,020 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 25, 2021

    ZIMMERMAN, EVA BERMUDEZ

    Bk/Pg 1214/419

    $585,000
  2. Dec 4, 2012

    WHITE GUY R

    Bk/Pg 1064/0723

  3. Feb 2, 1996

    WHITE GUY R + CAROL P

    Bk/Pg 0529/0872

  4. Feb 2, 1996

    WHITE GUY R + CAROL P

    Bk/Pg 0529/0870

    $259,000
  5. Feb 2, 1996

    CUSCO JAOQUIN ANGEL + SUZANNE E

    Bk/Pg 0529/0868

More on Green View Rd

View source assessor card