Assessed value
$282,660
$204,960 bldg
Acreage
1.09 ac
$259,321 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Mar 4, 2025
— LEGAN RITVA H
Bk/Pg 1284/1019
May 17, 1985
— LEGAN JOHN J + RITVA H
Bk/Pg 0328/0052
Assessed value
$282,660
$204,960 bldg
Acreage
1.09 ac
$259,321 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
New Milford, CT
Mar 4, 2025
— LEGAN RITVA H
Bk/Pg 1284/1019
May 17, 1985
— LEGAN JOHN J + RITVA H
Bk/Pg 0328/0052