Skip to main content

Parcel · Map 57 · Lot 209

17 DORSET DR

Owner: GRIMES ANTONIO + CHRISTINE

Assessed value

$277,690

$200,480 bldg

Acreage

1.09 ac

$254,761 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 1, 2011

    GRIMES ANTONIO + CHRISTINE

    Bk/Pg 1041/0575

    $225,000
  2. Aug 29, 1991

    STAUF GREGORY + HAPPEK WENDY K

    Bk/Pg 0441/0438

    $161,000
  3. Sep 29, 1975

    MOREHOUSE GORDON M + LINDA A

    Bk/Pg 0241/0088

More on Dorset Dr

View source assessor card