Skip to main content

Parcel · Map 58 · Lot 104

14 WESTERN VIEW RD

Owner: MINEO CHRISTOPHER T + JESSICA L

Assessed value

$327,950

$250,600 bldg

Acreage

1.05 ac

$312,333 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 6, 2016

    MINEO CHRISTOPHER T + JESSICA L

    Bk/Pg 1135/0605

    $275,000
  2. Jul 18, 2016

    LATHROPE RONALD C EST OF

    Bk/Pg 1131/0137

  3. Jun 22, 2016

    LATHROPE RONALD C EST OF

    Bk/Pg 1129/0836

  4. Apr 4, 2016

    LATHROPE RONALD C EST OF

    Bk/Pg 1125/0847

  5. Dec 10, 1976

    LATHROPE RONALD C + PATRICIA A

    Bk/Pg 0251/0026

    $56,900

More on Western View Rd

View source assessor card