Skip to main content

Parcel · Map 59 · Lot 6 · Unit 9

99 CHAPIN RD

Owner: TUCCIARONE, ANTHONY; ODAMS, ABIGAIL

Assessed value

$315,210

$234,920 bldg

Acreage

1.41 ac

$223,553 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 12, 2021

    TUCCIARONE, ANTHONY

    Bk/Pg 1231/349

    $400,000
  2. May 26, 2011

    MURPHY WILLIAM + AUTUMN

    Bk/Pg 1031/0802

  3. Mar 13, 2007

    MURPHY WILLIAM + KEYSER AUTUMN

    Bk/Pg 0931/0130

    $360,000
  4. Oct 6, 2005

    TUREK THERESA A

    Bk/Pg 0878/0400

  5. Aug 15, 2005

    KOTOWSKI THERESA A

    Bk/Pg 0870/0663

More on Chapin Rd

View source assessor card