Skip to main content

Parcel · Map 51 · Lot 175

32 CHAPIN RD

Owner: WALTERS GARY MICHAEL + LETHA D

Assessed value

$326,900

$247,590 bldg

Acreage

1.63 ac

$200,552 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 3, 2004

    WALTERS GARY MICHAEL + LETHA D

    Bk/Pg 0825/0391

    $407,900
  2. May 15, 1989

    DANTONIO BASIL + SALLY J

    Bk/Pg 0407/0461

    $264,000

More on Chapin Rd

View source assessor card