Skip to main content

Parcel · Map 59 · Lot 10

125 CHAPIN RD

Owner: CHAPIN NATE R + SARAH R

Assessed value

$452,730

$381,920 bldg

Acreage

8.53 ac

$53,075 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 12, 2023

    CHAPIN NATE R + SARAH R

    Bk/Pg 1266/414

  2. Apr 17, 2023

    CHAPIN CURTIS C

    Bk/Pg 1259/184

  3. Feb 16, 2023

    CHAPIN ANNA EST OF

    Bk/Pg 1257/302

  4. Mar 1, 1991

    CHAPIN ANNA

    Bk/Pg 0432/0591

More on Chapin Rd

View source assessor card