Skip to main content

Parcel · Map 62 · Lot 9

285 LONG MTN RD

Owner: HENION REVOCABLE LIVING TRUST

Assessed value

$388,150

$297,780 bldg

Acreage

3.48 ac

$111,537 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

285 LONG MTN RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Jun 26, 2013

    HENION REVOCABLE LIVING TRUST

    Bk/Pg 1078/0764

  2. May 28, 1987

    HENION ROBERT F + KATHLEEN A

    Bk/Pg 0370/0885

    $65,000

More on Long Mtn Rd

View source assessor card