Assessed value
$1,032,500
$756,980 bldg
Acreage
10.23 ac
$100,929 / ac
Land use
101
R40
Year built
1972
548 sqft
Owner mailing
New Milford, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Apt/Res Garage
- Year built
- 1972
- Living area
- 548 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
May 29, 1998
— GOLD MICHAEL P + KATHLEEN J
Bk/Pg 0582/0981
Feb 16, 1996
— SAN-P HOMES INC
Bk/Pg 0530/0352
Apr 1, 1993
— CURNAN MARTIN W TRUSTEE
Bk/Pg 0468/1104
Nov 24, 1986
— CURNAN MARTIN W + LORRAINE M
Bk/Pg 0359/0314
More on W Meetinghse Rd
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
18 W MEETINGHSE RD
$355,260 · 1.3 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900
64 W MEETINGHSE RD
$314,870 · 1 ac