Assessed value
$355,260
$259,700 bldg
Acreage
1.3 ac
$273,277 / ac
Land use
101
R80
Year built
—
Owner mailing
18 W MEETINGHOUSE RD NEW MILFORD, CT 06776
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Feb 21, 2023
— RM BRETT LIVING TRUST
Bk/Pg 1257/404
Oct 3, 2017
— BRETT RUSSELL D + MELISSA J
Bk/Pg 1153/0254
May 28, 2008
— MONTHIE ANDREW H + BEVERLY J
Bk/Pg 0967/0207
May 28, 2008
— DISHONGH MARGARET S
Bk/Pg 0967/0205
Feb 10, 2004
— STRACHAN MARGARET SUE
Bk/Pg 0800/0325
More on W Meetinghse Rd
3 W MEETINGHSE RD
$1,032,500 · 10.23 ac · Built 1972
8 W MEETINGHSE RD
$602,070 · 9.6 ac · Built 1929
9 W MEETINGHSE RD
$339,990 · 2.78 ac
10 W MEETINGHSE RD
$564,410 · 2.5 ac
14 W MEETINGHSE RD
$507,570 · 2 ac
16 W MEETINGHSE RD
$370,790 · 1.99 ac
24 W MEETINGHSE RD
$860,090 · 10 ac · Built 1900
64 W MEETINGHSE RD
$314,870 · 1 ac