Skip to main content

Parcel · Map 65 · Lot 19 · Unit A

41 BUCKINGHAM RD

Owner: MERCER JOSEPH K + MARY E

Assessed value

$316,960

$235,270 bldg

Acreage

2.19 ac

$144,731 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 28, 2004

    MERCER JOSEPH K + MARY E

    Bk/Pg 0836/0930

    $347,000
  2. Mar 27, 1997

    LEAHEY MARTIN P + SUSAN M

    Bk/Pg 0554/0383

    $167,000
  3. Mar 20, 1996

    GARDNER CHRISTOPHER

    Bk/Pg 0532/0179

    $44,000
  4. Dec 29, 1972

    LILLIS LAWRENCE J

    Bk/Pg 0220/0332

More on Buckingham Rd

View source assessor card
41 BUCKINGHAM RD — New Milford Land Records