Skip to main content

Parcel · Map 65 · Lot 19 · Unit B

45 BUCKINGHAM RD

Owner: WANDELOSKI WILLIAM J + LYNETTE M

Assessed value

$322,070

$237,930 bldg

Acreage

2.67 ac

$120,625 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 26, 2004

    WANDELOSKI WILLIAM J + LYNETTE M

    Bk/Pg 0809/0817

    $329,900
  2. Oct 2, 2001

    VOCHIS MICHAEL + STELLA

    Bk/Pg 0679/0971

  3. Jun 22, 2000

    VOCHIS MICHAEL + MICHALEK STELLA

    Bk/Pg 0638/0184

    $219,900
  4. Jan 30, 1998

    CONDRON JOHN F

    Bk/Pg 0573/0865

    $172,500
  5. Mar 20, 1996

    GARDNER CHRISTOPHER

    Bk/Pg 532 179/0

    $44,000

More on Buckingham Rd

View source assessor card