Skip to main content

Parcel · Map 68 · Lot 63

7 HEMLOCK LN

Owner: WELCH CAILIN

Assessed value

$363,900

$255,570 bldg

Acreage

1.05 ac

$346,571 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Jul 19, 2017

    WELCH CAILIN

    Bk/Pg 1149/0575

    $347,500
  2. Sep 15, 2016

    SACCHETTI CHRISTINE

    Bk/Pg 1134/0590

  3. Oct 18, 1985

    SACCHETTI ROBERT + CHRISTINE

    Bk/Pg 0334/0763

More on Hemlock Ln

View source assessor card