Skip to main content

Parcel · Map 68 · Lot 84 · Unit 5

9 HEMLOCK LN

Owner: VASQUEZ MAGALI + ANIBAL J

Assessed value

$355,940

$232,400 bldg

Acreage

1.05 ac

$338,990 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

Gaylordsville, CT

Recorded sales

  1. Apr 4, 2017

    VASQUEZ MAGALI + ANIBAL J

    Bk/Pg 1144/0694

    $358,000
  2. Jun 5, 2002

    WILLOUGHBY ROBERT J JR + ROXANNE R

    Bk/Pg 0706/1103

  3. Jun 8, 1998

    WILLOUGHBY ROBERT J

    Bk/Pg 0583/0742

    $184,000
  4. Feb 7, 1994

    TEMPLE INLAND FOREST PROD CORP

    Bk/Pg 0487/0825

    $212,000
  5. Feb 11, 1988

    GALLOWAY PERRY A&HEIDI H

    Bk/Pg 0385/0596

More on Hemlock Ln

View source assessor card