Skip to main content

Parcel · Map 69 · Lot 19

468 LONG MTN RD

Owner: REPKO ANDREW V III

Assessed value

$499,860

$345,240 bldg

Acreage

7.5 ac

$66,648 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 7, 2010

    REPKO ANDREW V III

    Bk/Pg 1022/0219

  2. Aug 16, 1996

    REPKO ANDREW V III + LORI G

    Bk/Pg 0542/0663

  3. Dec 16, 1992

    REPKO ANDREW VIII&ANDREW V JR&

    Bk/Pg 0463/0896

  4. Aug 19, 1987

    REPKO ANDREW VIII&ANDREW V JR

    Bk/Pg 0377/0341

More on Long Mtn Rd

View source assessor card