Skip to main content

Parcel · Map 69 · Lot 27

402 LONG MTN RD

Owner: MARTIN JOHN + KRISTI

Assessed value

$436,910

$346,500 bldg

Acreage

1.38 ac

$316,601 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Feb 14, 2023

    MARTIN JOHN + KRISTI

    Bk/Pg 1257/165

  2. May 6, 2022

    MARTIN CLEMENT + KATHLEEN

    Bk/Pg 1244/131

    $155,000
  3. Jul 27, 2011

    LILLIS JOANNE M 1/3 + JOHN E 1/3 +

    Bk/Pg 1034/0600

  4. Dec 2, 2005

    LILLIS M JOSEPH JR EST OF

    Bk/Pg 0885/0075

  5. Dec 23, 1985

    LILLIS M JOSEPH JR

    Bk/Pg 0308/0620

More on Long Mtn Rd

View source assessor card